Rokovi matematičari 2018.
Autor: Tanja Kolar Janković, 18. 3. 2018.

U subotu, 17.ožujka 2018. godine, u  Gimnaziji Petra Preradovića u Virovitici održano je deveto ekipno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola “ Rokovi matematičari” u organizaciji Udruge prirodoslovaca  “ 7” i  Gimnazije Petra Preradovića. Ove se godine natjecalo ukupno 188 učenika  osnovnih i srednjih škola raspoređenih u 47 ekipa. Od srednjih škola sudjelovale su Gimnazija Petra Preradovića, Gimnazija Bjelovar, Gimnazija Daruvar, Gimnazija Požega, Srednja škola Marka Marulića Slatina, Tehnička škola Virovitica, Tehnička škola Bjelovar i Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar.

U kategoriji GAMA za učenike tehničkih škola zadatke je rješavalo osam ekipa naše škole.

Posebno pohvaljujemo  ekipu u sastavu: BARDIĆ ANTONIO 4.SRT, VUKOVIĆ MIHAEL 3.E, BIONDIĆ TONI 3.SRT, DIJAKOVIĆ LOVRO 1.E, za osvojeno drugo mjesto, te ekipu u sastavu: ALIĆ LUKA 4.SRT, ŽIVKOVIĆ MARIJAN 3.SRT, FURLAN ANTE 3.SRT, LALIĆ DEJAN 1.SRT za osvojeno  treće mjesto.

Mentori učenicima su prof. Danijel Golinac i prof. Vlatka Hižman-Tržić koji su sudjelovali u ispravljanju zadataka.

Dvije naše ekipe sudjelovale su u poznavanju kvizaškog znanja pod nazivom pub kviz koji je ove godine prvi puta održan nakon matematičkog natjecanja.

Čestitamo svim učenicima naše škole koji su subotnje prijepodne proveli u druženju i rješavanju zadataka.   (V. Hižman-Tržić, prof.)