Ovaj mjesec: 1940

Održana probna matura iz matematike
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 4. 2018.

U petak, 6. travnja 2018. ukupno 57 maturanata Tehničke škole pisalo je probni ispit državne mature iz matematike. Izlaznost je bila vrlo dobra : 10 učenika (od 13 prijavljenih) na ispitu više razine, a 47 (od 60 prijavljenih) na ispitu osnovne razine.

Naši su se maturanti upoznali s pravilima kojih se treba pridržavati za vrijeme svih ispita državne mature, vidjeli su broj zadataka i njihovu težinu, gradivo koje se ispituje te su imali priliku provjeriti svoje znanje. Rezultati nisu obećavajući, a to će maturanti saznati od svojih profesora matematike, odnosno 5.M od razrednice.

Pohvala za sve koji su došli „osjetiti“ ispit državne mature i zahvala svim profesorima koji su na bilo koji način pomogli u provedbi ispita. (V.H.-T.)