Ovaj mjesec: 1977

Stručna ekskurzija djelatnika Tehničke škole u Ozalj i Karlovac
Autor: Tanja Kolar Janković, 11. 10. 2018.

U petak, 5. listopada, na Svjetski dan učitelja, djelatnici Tehničke škole otputovali su na jednodnevni izlet u Karlovačku županiju gdje su posjetili  stari dvorac Ozalj  i novu atrakciju grada Karlovca - slatkovodni akvarij Aquatiku.

Srednjovjekovni dvorac Ozalj nalazi se na prekrasnoj lokaciji s pogledom na rijeku Kupu i staru prugu  koja je smještena uz samu rijeku. U dvorcu je i Zavičajni muzej koji obiluje vrijednim izložbenim primjercima ''Ozaljskog kulturnog kruga'',  brojnim zbirkama vatrenog i hladnog oružja, crkveno-vjerskim izlošcima, a u muzeju se još nalaze i djela poznate slikarice Slave Raškaj. U muzeju se našlo za svakoga ponešto, a tome svjedoče i brojne fotografije.

Akvarij se pokazao kao pun pogodak za sve, a posebice za nastavnike ribolovce.  Podvodni svijet rijeka i jezera prikazan kao na dlanu nikoga nije ostavio ravnodušnim.  Akvarij daje vizualni prikaz gornjeg, srednjeg i donjeg toka rijeke, prikazujući pritom sve životinjske vrste koje žive na tom području. Kako su nastavnici prolazili kroz tunele s akvarijima, tako je taj vizualni dojam postajao sve jači i izraženiji.

Odmoreni, nasmijani i puni energije, nastavnici su krenuli u nove radne pobjede, na (ne)sreću učenika. smiley