Blago danu koji počne mirisima kruha
Autor: Tanja Kolar Janković, 18. 10. 2018.

I učenici naše škole kreativno su obilježili Dan zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha na Svjetski dan hrane, 16. listopada.

Armando Vanjiček, Mile Starčević i Leon Loparac  skupljali su zaboravljene šumske voćkarice , šumske plodove i lišće. Dominik Mežnarić  osmislio je  ideju za prigodni pano, a Sara Bosanac, Ariela Malenica i Matea Jambrušić  pomogle su u realizaciji.

Prigodni program pripremili su i izveli  Lorena Galešić, Gabriel Pinčar, Antonia Jambrušić i Josipa Ivić.

Blagdansku trpezu kreirali su učenici 1. M, 2. M i 3.D. a da na stolu ništa ne manjka, pobrinuli su se svi učenici i nastavnici Tehničke škole Virovitica.

Još jednom veliko hvala svim majkama, bakama i onima koji su  pripremili sve one delicije koje smo danas blagovali.

Ova mala svečanost bila je prilika da zahvalimo na svim blagodatima našega kraja, osvijestimo važnost zdrave prehrane, ekološke poljoprivrede i očuvanje tradicije.

Današnja priredba zaokružena je spontanim kolom koje potvrđuje da ćemo tradiciju sačuvati za buduće naraštaje.

Ivana Vlaisavljević, prof.