Ovaj mjesec: 1952

Najljepši školski vrtovi 2018.
Autor: Tanja Kolar Janković, 26. 11. 2018.

Već treću godinu zaredom naša je škola dobitnik prestižnog priznanja koji se dodjeljuje u sklopu ekološko-obrazovnog projekta Najljepši školski vrtovi.

Naime,  23. studenoga  2018. godine Tehnička škola je na svečanom proglašenju pobjednika HRT-ova projekta Najljepši školski vrtovi, koji je održan u Zagrebu, dobila priznanje za očuvanje biološke raznolikosti šuma.

Dobivena nagrada rezultat je rada svih učenika šumarskog usmjerenja i nastavnika koji su radili na projektu o Zaboravljenim šumskim voćkaricama. Kruna je to uspjeha i veliko priznanje za projektni tim.

U natječaju na koji smo se prijavili sudjelovalo je više od stotinu osnovnih i srednjih škola, a projekt promiče organsku poljoprivredu,vrijednosti i ljepotu podneblja u kojem živimo, kao i prepoznavanje ljepote vlastitog krajolika.

Svečanoj dodjeli nagrada i priznanja nazočili su ravnatelj Tehničke škole Ivan Kućan, prof. i Dino Davidović, prof. Snimka svečanog proglašenja pobjednika moći će se pogledati 2. prosinca 2018. (nedjelja) u 12.00 sati na HTV 2.

Nadamo se da će i ova nagrada biti poticaj da još više čuvamo i njegujemo okoliš i  školski park koji polako ali sigurno postaju prepoznatljiva slika naše škole i grada Virovitice.