Sakupljanje plodova oskoruše
Autor: Tanja Kolar, 17. 9. 2020.

I nakon završetka projekta ''Zaboravljene šumske voćakarice''  nastavlja se sakupljanje plodova rijetkih šumskih voćkarica, osobito oskoruša (lat. Sorbus domestica). Učenici i nastavnici šumarskoga usmjerenja posjetili su predio oko sela Budanica koje pripada Šumariji Suhopolje te prikupili plodove gorčastih, ali oku predivnih oskoruša čije će sjemenke učenici izvaditi i posaditi u plastenik. Iduće godine u svibnju očekujemo već lijepo formiranu novu generaciju mladih biljaka. (L. M.)