Ekipa Four Little Pigs iz Tehničke škole Virovitica pobjednici natjecanja u pripovijedanju na engleskom jeziku
Autor: Tanja Kolar, 23. 3. 2021.

Povodom Svjetskog dana pripovijedanja, u petak, 19. ožujka 2021., održano je zanimljivo i zabavno natjecanje u pripovijedanju na engleskom jeziku u organizaciji Srednje škole Marka Marulića Slatina i profesorice Sanje Špoljarić. Ukupno trinaest ekipa iz osam osnovnih i srednjih škola u županiji sudjelovalo je u ovom trosatnom online događaju čiji je cilj potaknuti učenike na kvalitetno provođenje slobodnoga vremena i dati im dodatnu priliku da pišu, govore i slušaju engleski jezik. Ekipe su slučajnim odabirom dobile svoje teme nakon čega su imali sat vremena za osmišljavanje i pisanje priče. Kasnije je pripovjedač iz svake ekipe predstavio i ispričao svoju priču. Svi su pripovjedači pokazali zavidnu razinu govorenja engleskoga jezika, posebice učenici iz osnovnih škola.

Tehničku školu predstavljale su dvije sjajne ekipe: Thumbelinas  (Androniky Mandić, Lidija Brođanac, Tomislav Palić, Roko Ključec i Karlo Marić) i Four Little Pigs (Lucija Kiš, Lucija Kostelac, Karlo Modrić, Karlo Kukavica, a naknadno se priključila i Ivana Zdelar). Upravo je ova ekipa s pripovjedačicom Lucijom Kiš odnijela pobjedu i to na temu priče A Boy With No Name za koju je glasovala većina kolegica i kolega iz drugih škola. Lucija je svojim osebujnim, živahnim i glumačkim načinom pripovijedanja svim slušateljima uspjela dočarati čitavu priču. Čestitamo svim učenicima, a osobito ovogodišnjim pobjednicima! Veselimo se pripovijedanju i nagodinu!