Medicinari posjetili Dom za starije Baturina
Autor: Tanja Kolar, 5. 10. 2021.

U petak, 1. listopada 2021. učenici trećeg i petog razreda Tehničke škole Virovitica smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, zajedno s nastavnicama Sanjom Ježabek i Helenom Pintarić, posjetili su Dom za starije Baturina kako bi korisnicima Doma čestitali Međunarodni dan starijih osoba.

Goste je u dvorištu Doma dočekala ravnateljica Jasminka Baturina koja je učenike i nastavnike srdačno pozdravila i zahvalila na dolasku.

Učenici su korisnicima otpjevali nekoliko pjesama, ali donijeli i prigodne poklone – jabuke, personalizirane poruke podrške i USB stick s prigodnom glazbenom čestitkom koju su snimili sami učenici i nastavnica Kristina Horvat - začetnica cijele ove ideje.  Prigodno slovo zahvale u stihovima izrekao je umirovljeni prosvjetni djelatnik, a današnji korisnik doma i tako ganuo sve prisutne.  Nakon kratkog programa i druženja s korisnicima, ravnateljica je goste povela u obilazak vanjskog prostora Doma te ih počastila toplim kiflicama i sokom. Ravnateljica je naglasila kako su vrata Doma budućim medicinskim sestrama i tehničarima uvijek otvorena za pomoć i suradnju. Iako epidemiološke mjere nisu dozvolile bliži kontakt s korisnicima, ipak se kroz zajedništvo, pjesmu  i smijeh osjetila bliskost, ljubav i poštovanje.