Jesen u gradu
Autor: Tanja Kolar, 11. 10. 2021.

U subotu 2. listopada 2021. sudjelovali smo na tradicionalnom sajmu „Jesen u gradu“. Sajam je organizirala Kreativna udruga Unikat uz suorganizaciju virovitičke gradske Turističke zajednice, Grada Virovitice, Flore VTC i Ekološkog društva Virovitica. Učenici smjera drvodjeljski tehničar dizajner pod vodstvom nastavnika Gorana Horvata i  Jasmine Fijala  posjetiteljima su prezentirali slike na drvetu, podmetače za čaše, privjeske izrađene tehnikom CNC graviranja kao i drvene cvjetnjake te već gotove adventske vijence.

Stjepan, učenik 2. razreda kaže kako je sve izloženo napravljeno od kvalitetnog drveta, kao što je hrast, jasen ili bukva i samim time duže traje. On sam već kod kuće izrađuje velik dio proizvoda izloženih na sajmu i u budućnosti se, kaže, vidi u privatnim poduzetničkim vodama. Ovim sajmom htjeli smo privući što više ljudi da uoče uporabnu vrijednost svih materijala koje imamo na ovom području, osobito drveta, ali i da vide novine u smislu rukotvorina. Ujedno, cilj nam je bio i roditelje i djecu, odnosno cijele obitelji odmalena učiti vrijednosti i kvaliteti domaćih proizvoda  i tvrtki. Uz mogućnost kupovine, posjetitelji su mogli uživati i u bogatom kulturno-umjetničkom programu. (Tea Golić, 3. D)