Ravnatelj Ivan Kućan otišao u zasluženu mirovinu

Ravnatelj Ivan Kućan cijeli je profesionalni život bio vezan uz školu. Nakon završetka Fakulteta za fizičku kulturu 1975. godine zaposlio se kao nastavnik Tjelesne i zdravstvene kulture u Osnovnoj školi Suhopolje, zatim u Osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić u Virovitici.
Prvi put za ravnatelja Tehničke škole Virovitica izabran je 1. lipnja 1995. godine i na tom radnom mjestu ostaje do 5. lipnja 2022. godine.
U 27 godina predanog rada ravnatelj Kućan većinu je današnjih djelatnika dočekaote ih otvorenog srca i uma uveo na novo radno mjesto. Svojom profesionalnošću, etičnošću i ljudskošću poticao je osobni rast i razvoj kako bi zajedno sa svojim kolegama podigao kvalitetu obrazovanja u školi. Ravnatelj Kućan nikad nije zanemarivao ni odgojnu dimenziju, pronalazio je rješenja za sve probleme tako da u svom radu nije isključio ni jednog učenika.
Uvijek je bio otvoren za suradnju i kompromise što je istaknuo i u oproštajnom govoru u kojemu je zahvalio svim djelatnicima na razumijevanju i potpori jer kako je naglasio bez zajedničkoga angažmana ne bi ostvarili sve zadane ciljeve. Posebno je zahvalio i stručnoj suradnici, školskoj psihologinji Meliti Majurec jer bili su tim koji se uspješno nosio sa svim izazovima školske svakodnevice.
I djelatnici Tehničke škole Virovitica zahvalili su ravnatelju za sve ono što je učinio za školu i za kolektiv. Pamtit će ravnatelja Kućana po svemu onom što je trajno upisao u ljetopisškole, od novih zanimanja, infrastrukture, opremljenosti učionica i kabineta, zbrinjavanja tehničkih viškova…do onog najbitnijeg, a to su ljudskost, plemenitost i etičnost prema svakom učeniku i djelatniku.
Ravnateljje u svakom trenutku osim vođe i ravnatelja, bio kolega, čovjek i prijatelj koji osim pečata u Tehničkoj školi ostavio trag i u široj zajednici.
Ivan je Kućan bio predsjednik sportske zajednice 16 godina, osnovao je Udrugu kineziologa VPŽ-a,bio je članupravnog odbora Hrvatskog kineziološkog saveza, predsjednik rukometnog saveza VPŽ-a, predsjednik rukometnog kluba ŽRK Tvin Trgocentar, član upravnog odbora Kazališta Virovitica i Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica, član upravnog odbora Sportske zajednice grada Virovitice.

Našem Ravnatelju od srca želimo puno zdravlja i veselja u zasluženoj mirovini!

Fotogalerija