Ovaj mjesec: 1994

Završetak eTwinning projekta Don't be a faker, be a fact checker
Autor: Tanja Kolar Janković, 28. 6. 2022.

Učenici iz 3. MHT razreda proteklih su šest mjeseci aktivno radili na zanimljivom projektu iz područja medijske pismenosti na temu Don't be a faker, be a fact checker. Suradnja je to pet srednjih škola iz Hrvatske, Turske i Moldavije, a sudjelovale su: Srednja škola Marka Marulića Slatina (nastavnica i nositeljica projekta Sanja Špoljarić) , Russian Theoretical Lyceum iz Moldavije (nastavnica Lucia Manea), Hasan Tahsin Kirali Anatolian iz Turske (nastavnica Pinar Karamustafa), Sürmene Hasan Tahsin Kirali Anadolu Lisesi iz Turske (nastavnica Fatma Selçuk) i Tehnička škola Virovitica (nastavnica Gabriela Tomljanović).

Tako su, uz pomoć svojih nastavnica, učenici imali priliku raditi na različitim zadacima i projektima postavljenim na platformi TwinSpace: međusobno upoznavanje, izrada loga projekta, komentiranje na zajedničkom forumu, rješavanje kvizova, izrada vlastitih lažnih vijesti i zajednički video pozivi gdje su učenici i nastavnici međusobno komunicirali i dijelili svoja iskustva i dojmove.

Među mnoštvom učenika uključenih u projekt, našlo se i naših deset: Mihael Baivić, Branimir Denić, Valentino Ferić, Patrik Han,  Dominik Dejak, Patrik Mijatović, Dorian Lovreković, Mihael Štefović, Petra Černeli i David Makvić.  Osim upoznavanje novih ljudi, kultura i običaja te učenja o važnosti medijske pismenosti, učenici su  aktivno komunicirali na engleskome jeziku, što je i bio osnovni motiv za prijavu na ovaj projekt. Čestitamo našim mehatroničarima na odlično obavljenom zadatku i nadamo se da će biti još mogućnosti za sudjelovanje u sličnim eTwinning projektima.