Jovana Tihomirović, državna prvakinja iz latinskog jezika
Autor: Tanja Kolar Janković, 19. 5. 2014.

Jovana je samozatajna učenica drugog razreda Tehničke škole Virovitica medicinskog usmjerenja.  Zamijetili smo je nakon postignutog prvog mjesta na školskom te na županijskom natjecanju iz latinskog jezika.

Jovana je iznenadila samu sebe osvojivši  prvo mjesto na Državnom natjecanju iz latinskog jezika u kategoriji za strukovne škole. Natjecanje je bilo održano od 9. do 11. travnja u Zadru na kojem su sudjelovali učenici iz svih krajeva Hrvatske.

Kaže da se za natjecanje nije previše pripremala, samo tjedan dana prije, uz dodatne sate s profesoricom i mentoricom Jasnom Poljak. Nije se ni u snu nadala da će ovako daleko dogurati. Zadovoljna i sretna  postignutim rezultatom, priznala nam je da želi upisati medicinski fakultet i ostati u svojoj struci. A latinskim jezikom se neće ozbiljnije baviti.

Od sveg srca joj želimo iskrene čestitke i puno sreće i uspjeha u daljnjem školovanju.

A Jovana i profesorica Poljak, ponos naše škole,  imat će čast družiti se s ostalim državnim prvacima 31. svibnja,  kod predsjednika Josipovića, koji će im i osobno uručiti čestitke za postignute rezultate.

Karolina Keleković i Ana Križić, 2.M2