Izlet trećih razreda u Zagreb
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 12. 2017.

4. prosinca u 7.30 krenuli smo prema Zagrebu. Raspored smo već znali - posjet izložbi ''Nikola Tesla - Mind from the Future'', shopping u Areni /ručak u Pivani i  neizostavni zagrebački Advent.

Po dolasku u Zagreb, odmah smo posjetili izložbu na kojoj su bili predstavljeni radovi umjetnika inspiriranih životom i radom Nikole Tesle.  Saznali smo puno toga o njegovom životu i poslu koji je radio. Nakon izložbe,  dio nas se uputio prema Arena Centru, a dio na ručak u Pivanu.  Ekipa koja je bila u Areni, imala je slobodno vrijeme za kupovanje, razgledavanje ili igranje igrica, a ostatak je uživao u sarmi i kobasicama. Zadnje odredište bio je Zrinjevac. To je bila točka s koje smo krenuli obilaziti sve lokacije Adventa. Slobodno vrijeme iskoristili smo za razgledavanje i uživanje u svim čarima Zagreba i moramo priznati da zaista vlada prava božićna atmosfera. Obišli smo brojne štandove, klizali se na Trgu kralja Tomislava (neki i ne baš uspješno) te uživali u bajkovitom tunelu Grič. Promrzli, ali sretni i ispunjeni, prema Virovitici smo krenuli u 19 sati.

Katarina Bošnjak, 3. SRT