Udruga pčelara Virovitica dijelila sadnice šumskih voćkarica iz našeg uzgoja
Autor: Tanja Kolar, Dino Davidović, 3. 4. 2021.

U nedjelju, 25. 3. 2021., Udruga pčelara Virovitica podijelila je svojim članovima sadnice šumskih voćkarica (divljih jabuka, krušaka i oskoruša). Čak 72 pčelara preuzela su oko 600 sadnica koje su kasnije zasađene na površinama grada Virovitice i općinama Suhopolje, Gradina, Lukač, Špišić Bukovica i Pitomača. Sadnjom ovih voćkarica obogaćena je pčelinja paša  koja je itekako bitna za održivi razvoj zdravih pčelinjih zajednica. Na ovaj su način naši učenici šumarskoga smjera i njihovi nastavnici doprinijeli razvoju i zaštiti pčela koje imaju svoje neizostavno mjesto u održavanju ekološke ravnoteže. Ovaj projekt i suradnju podržavaju svi pčelari te se nadaju novom zajedničkom pothvatu. Još jednom pokazalo se kako je projekt ''Zaboravljene šumske voćkarice'' bio pun pogodak za čitavu zajednicu.