Projekt ''Cijepljenje za bolju budućnost'' privodi se kraju
Autor: Tanja Kolar, 8. 9. 2021.

Projekt Tehničke škole Virovitica '“Cijepljenje za bolju budućnost'' koji sufinancira INA, u sklopu programa Zeleni pojas, polako se privodi kraju. Drvena nadstrešnica za cijepljenje zaboravljenih šumskih voćkarica i drugih sorti voća napokon je gotova, a uskoro slijedi i njezino svečano otvaranje.

Cilj je projekta poticanje bioraznolikosti i očuvanje starih voćnih sorti kojima prijeti potpuni zaborav, kao i edukacija učenika o načinima cijepljenja. Učenici i nastavnici šumarskog usmjerenja tako su dobili kvalitetan prostor u kojem će se održavati pokazne vježbe cijepljenja voćaka ne samo za njih, već i za sve zainteresirane učenike Tehničke škole, ali i ostalih odgojno-obrazovnih ustanova u gradu. (gt)