Posjet učenika i odgojno - obrazovne skupine iz COOR-a
Autor: Tanja Kolar, 5. 10. 2021.

U sklopu projekta Cijepljenje za bolju budućnost, koji je Tehničkoj školi donio vrijednu nadstrešnicu za cijepljenje starih voćnih sorti i šumskih voćkarica, 29. i 30. rujna imali smo čast ugostiti učenike iz COOR-a, odgojno-obrazovne skupine iz vrtića i održati Malu školu cijepljenja.

Uz prikaz važnosti čuvanja starih sorti voćaka i njihovog revitaliziranja i naglašavanja njihova značenja, učenici školskog i predškolskog programa imali su bezbroj pitanja: kako, zašto, na koji način, s čim, zbog čega... Na sva su pitanja spremno odgovorili njihovi domaćini, profesor Dino Davidović i učenici šumarskog usmjerenja. Na tragu ovih susreta s njihovim mentorima, tetama i voditeljicama dogovorili smo i neke nove projekte. Na dar su učenici dobili plodove starih sorti jabuka da ih njihovi mirisi podsjećaju  na zajedničku radionicu.