Code Activities u sklopu eTwinning projekta Math Travellers

U četvrtak, 14. listopada učenici 2. razreda medicinska sestra/tehničar zabavili su se na satu matematike aktivnostima šifriranja (Code Activities) u sklopu međunarodnog eTwinning projekta Math Travellers. Kao jedini sudionici iz Hrvatske u tome projektu proširuju svoja znanja iz matematike i upoznaju se sa svojim kolegicama i kolegama iz Moldove, Grčke, Turske, Portugala, Rumunjske, Srbije i Armenije. Pri tome unapređuju i svoje znanje engleskoga jezika koji je glavni jezik komunikacije.

U aktivnostima šifriranja učenici su pomoću računalnog programa GeoGebra ili u koordinatnom sustavu na papiru dobili zanimljive oblike likova iz crtića.

Atmosferu na satu i vesele uratke učenika pogledajte u prilogu, a pogledajte i rad marljive Valentine Galović koja je za potrebe projekta u GeoGebri izradila hrvatsku zastavu.

V. Hižman-Tržić, prof.