Melita Majurec, prof. u Gradskoj knjižnici i čitaonici održala interaktivno predavanje "Stereotipi i predrasude. Ajmo ih razbiti!“
Autor: Tanja Kolar Janković, 2. 5. 2024.

U sklopu projekta „Od edukacije do tolerancije“ i Dana medijske pismenosti, u petak, 26. travnja 2024. godine u Gradskoj knjižnici i čitaonici, Melita Majurec, psihologinja, održala je interaktivno predavanje „Stereotipi i predrasude. Ajmo ih razbiti!“ Učenice i učenici 1. razreda medicinska sestra tehničar opće njege i  3. razreda Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici imali su priliku naučiti što su to stereotipi, kako nastaju i po čemu se razlikuju od predrasuda, što je diskriminacija i kako je prepoznati.

U brojnim primjerima i vježbama na konkretnim životnim situacijama učenici su mogli osvijestiti i neke svoje stavove, stereotipe i predrasude vezano uz aktualne teme, ali i iskusiti kako je biti u „tuđim cipelama“, izoliran i etiketiran.

Žao nam je što su nas prije završetka morali napustiti učenice i učenici Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici sa svojom profesoricom Sunčanom Voronjecki jer je na kraju predavanja uslijedio kviz u kojemu su bili odlični naši učenici Karlo Pernar 1. mjesto, a Toma Vukčević i Gabrijel Dubaić dijele 2. mjesto. Čestitamo!