Organizacija rada škole izvodi se u pet i po dnevnom  radnom tjednu.

Nastava se održava u specijaliziranim učionicama, praktikumima, športskoj dvorani, vanjskim terenima i poduzećima u skladu s izvedbenim planom i programom rada Škole.

Škola koristi zajednički prostor s Industrijsko-obrtničkom školom s kojom mijenja smjene održavanja nastave u tjednom ciklusu (prijepodnevna smjena pohađanja nastave započinje u 7.30, a završava u 13.25; poslijepodnevna smjena pohađanja nastave započinje u 13.00 sati, a završava u 18.55.

Realizacija nastave ostvarit će se u 161 nastavni dan za završne razrede, a za ostale razrede od I. do III. u 180 nastavnih dana.