Nacionalne oznake kvalitete za eTwinning projekte 2021-2022

Europska oznaka kvalitete za eTwinning projekt Math Travellers 2023.

Učenice 2. razreda medicinska sestra/tehničar sudjelovale su, kao jedini predstavnici iz Hrvatske, u međunarodnom eTwinning projektu Math Travellers zajedno s učenicima iz Moldove, Grčke, Turske, Portugala, Rumunjske i Armenije.

Projekt je trajao od rujna 2021. do svibnja ove godine, a učenice Nika Ban, Katarina Šimić, Ana Križetić, Ema Čulum, Lorena Jambrušić, Valentina Kolić, Valentina Galović, Teodora Tašić, Lana Poljak i Leticija Kaselj svaki su mjesec marljivo radile na različitim aktivnostima.

Iskazale su da im je ovaj projekt bio vrlo zanimljiv i kreativan te jedno novo iskustvo u kojem su naučile koristiti GeoGebru u različitim matematičkim aktivnostima. „Ovaj mi je projekt pomogao da razumijem da je matematika svuda oko nas i da učenje o tome može biti zabavno“, napisala je Katarina Šimić.

Projekt je, osim Nacionalnom oznakom kvalitete, nagrađen i Europskom oznakom Kvalitete.

eTwinning projekt e - Trigonometrija

300

Učenici 3. razreda elektrotehničara Mihael Mežnarić i Dino Kodžaga sudjelovali su u eTwinning projektu e-trigonometrija zajedno s 46 učenika srednjih škola iz Osijeka, Koprivnice, Slatine, Varaždina i Šibenika te 7 nastavnica navedenih škola. Projekt je trajao od listopada 2021. do svibnja 2022. godine.

Za naše učenike Mihaela i Dinu, kao i za njihovu profesoricu Vlatku Hižman-Tržić, ovo je bilo jedno novo iskustvo nakon kojega smo zaključili da izrada sasvim jednostavnog interaktivnog GeoGebra apleta nije uopće lak zadatak i zahtijeva puno truda

Bilo je zadovoljstvo sudjelovati u ovom eTwinning projektu, surađivati s učenicima i nastavnicama iz različitih škola i steći nova znanja i vještine.

eTwinning projekt STE(A)M Approach with using Nature Based Learning

Učenici Tehničke škole Mihael Mežnarić, Marko Zalović, Dino Špondreht, Patrik Živković, Mišel Ivanović i Matej Nilić sudjelovali su sa svojom profesoricom Vlatkom Hižman-Tržić u međunarodnom eTwinning projektu STE(A)M Approach with using Nature Based Learning tijekom 2021. i 2022. godine.

O projektu i njegovim aktivnostima pogledajte u virtualnoj izložbi na poveznici https://www.emaze.com/@ALRWZWQQL/steam-approach-with-using-nbs

Radionica "ESEP za početnike"

Radionica „ESEP za početnike“ za djelatnike Tehničke škole Virovitica

U ponedjeljak, 22. svibnja, od 12 do 13:20 h nastavnica Vlatka Hižman-Tržić održala je u knjižnici Tehničke škole radionicu za zainteresirane djelatnike pod nazivom „ESEP za početnike“.

Psihologinja Melita Majurec i nastavnice Ivana Vlaisavljević, Snježana Božičko Fidušek, Marija Radošević Čiča, Katarina Tkalčec i Gabriela Tomljanović izradile su svoj račun i prijavile se na novu European School Education Platform, saznale koje su mogućnosti platforme, gdje i kako napisati svoju projektnu ideju i potražiti projektne partnere bilo za eTwinning ili Erasmus projekte. Nastavnica Hižman-Tržić predstavila je eTwinning projekte u kojima je sa svojim učenicima sudjelovala do sada i dva projekta koji su u tijeku. Opisala je svoja iskustva u trogodišnjem bavljenju eTwinningom i odgovarala na pitanja kolegica.

Nadam se da su kolegice dobile dovoljno informacija i poticaj da krenu i uključe svoje učenike u eTwinning avanturu.

Vlatka Hižman-Tržić, prof. savjetnica

Foto: Katarina Tkalčec, prof.