Growing with Applied Mathematics Experiances (G.A.M.E)

U rujnu 2022. godine učenici naše škole s profesoricom Vlatkom Hižman-Tržić uključili su se u novi međunarodni eTwinning projekt zajedno s učenicima i nastavnicima iz Moldove, Rumunjske, Francuske, Španjolske, Turske, Italije, Grčke i škole iz Vukovara. U projekt su uključeni učenici iz 2.E razreda: Manuel Bošnjak, Gabrijel Bakić, Luka Kaselj, Karlo Poljak i Hrvoje Mijok, učenik 3.E razreda David Bakić i učenici 4.E razreda Dino Špondreht, Patrik Živković i Marko Zalović.

Projektom se želi motivirati učenike na kreativno učenje matematike i njezinu primjenu u različitim kontekstima, a glavni ciljevi su:

• poboljšanje motivacije učenika i poticanje njihove kreativnosti
  • da učenici otkriju da se matematika sve više koristi u gospodarstvu, industriji, društvenim znanostima, medicini, umjetnosti kao i u firmama koja trebaju istraživanje i planiranje
  • razvoj specifičnih matematičkih vještina kod učenika
  • razvoj IKT vještina, kao i komunikacijskih, socijalnih i interpersonalnih vještina
  • razvijanje komunikacijskih vještina koristeći engleski jezik
  • razvoj poduzetničkih vještina i inicijativnog duha

U rujnu su se sudionici projekta predstavili jedni drugima, a tim naše škole je izradio prezentacijski video uz pomoć Simona Brešćanskog.

U listopadu je bio izbor za najbolji logo i poster projekta te Code Week aktivnost.

pobjednički logo iz Gaudeamus High School Moldova

prijedlog loga Patrik Živković, 4.E

prijedlog postera Karlo Poljak, 2.E

Code Week aktivnost „Zlatni rez u umjetnosti“ u listopadu 2022. – radovi učenika

Dino Špondreht, Gabrijel Bakić, Luka Kaselj

Manuel Bošnjak, Patrik Živković, Hrvoje Mijok

U studenom su učenici podijeljeni u međunarodne timove proučavali zlatni rez – Tim 1 je smišljao priču, Tim 2 snimao video, a Tim 3 radio proračune vezane za zlatni rez. Učenici su također mjerenjem istraživali zlatni omjer u ljudskom tijelu.

Pogledajte videa o zlatnom rezu koje su izradili  Dino Špondreht, Patrik Živković i Marko Zalović .

Za sudjelovanje u projektu nagrađeni smo Nacionalnom oznakom kvalitete i Europskom oznakom kvalitete !