Učenici 3. M na terenskoj nastavi iz predmeta Načela poučavanja
Autor: Tanja Kolar Janković, 8. 5. 2024.

Učenici 3. razreda smjer medicinska sestra/tehničar opće njege prošli su tjedan svoju nastavu iz predmeta Načela poučavanja odradili na terenu. Tako su u utorak, 30. travnja, posjetili Veleučilište u Virovitici i Studentski dom Virovitica. Tamo su ih dočekali srdačni domaćini – Zrinka Blažević Bognar i Josip Knežević. Učenici su za početak dobili osnovne informacije o životu i radu Veleučilišta s naglaskom na atraktivne studijske programe koji se nude. Nakon kratkog obilaska učionica i prostorija veleučilišta, uslijedio je i obilazak studenskog doma. Učenici su iz prve ruke mogli vidjeti i doživjeti studenski život, a svoje su dojmove iznijeli i sami studenti. Svoje su dojmove jedni s drugima podijelili i sami učenici na zajedničkoj kavi u studentskom kafiću.

Dva dana kasnije, u  četvrtak, 2. svibnja, uslijedio je posjet Učeničkom domu Virovitica u kojem su nas lijepo dočekali ravnateljica Martina Tišljar, psihologinja Ivana Štetić, odgajateljica Lucija Viktorija Suvajac, ali i učenici 3. M razreda koji borave u domu - Dunja, Helena, Lea, Valentina i Gabriel. Nakon  uvodnog predavanja psihologinje i odgajateljice te dobivenih osnovnih informacija i rasprave o prednostima i nedostacima boravka u domu, uslijedio je i obilazak  što je učenike najviše razveselilo (uz prefine kroasane i muffine).

Ovom prilikom zahvaljujemo svim našim domaćinima na gostoprimstvu i uloženom trudu i vremenu kako bi naši učenici stekli što bolji uvid u domove kao ustanove koji, prema viđenom,  pružaju puno više toga od samoga smještaja i krova nad glavom. (gt)