Državno natjecanje iz odbojke – Tehničari osvojili izvrsno 5. mjesto
Autor: Tanja Kolar Janković, 29. 4. 2024.

Od 24. do 26. travnja u Poreču se održavala Državna završnica srednjih škola iz odbojke. Ždrijeb nas je smjestio u grupu G s Ekonomskom i upravnom školom Split i Gimnazijom Karlovac. Budući da smo se prvi put plasirali na državnu završnicu iz odbojke, nismo znali što očekivati i gdje smo u odnosu na druge škole u državi. Dogovor u svlačionici bio je da izađemo na teren i maksimalno opušteno, bez pritiska odigramo najbolje što znamo. U obje utakmice u grupi smo upisali dvije lagane pobjede rezultatima 2:0 u setovima, te se plasirali u 8 najboljih škola u državi. Nažalost, u četvrtfinalu nas je čekala Prirodoslovna škola Vladimira Preloga iz Zagreba, u čijem sastavu igraju seniorski i juniorski reprezentativci Hrvatske u odbojci. U tom meču nismo imali šanse pa smo upisali poraz 2:0 u setovima i to, kako se kasnije ispostavilo, od novih državnih prvaka.

Velike pohvale idu za naše mladiće koji ovo natjecanje nisu shvatili kao izlet, nego kao sportsko natjecanje, a samim tim i rezultat nije izostao. Natjecanje smo završili na 5. mjestu, što je i više nego odličan uspjeh za našu školu.

Čestitke učenicima na prikazanoj igri, i ponašanju tijekom cijelog prvenstva.

Za Tehničku školu Virovitica nastupali su:

Fran Gjurgjek, Niko Kovač, Fran Veličan, Ivan Rakijašić, Mata Tišljar, Benjamin Kastaneti, Robert Željko Barčan, Dorijan Mraz, Dominik Dumić, Damjan Počuča.

Mentor i voditelj:

Matej Smiljanec, prof.