"Klokan bez granica" 2019.
Autor: Tanja Kolar Janković, 25. 3. 2019.

U četvrtak, 21. ožujka 2019. godine, u našoj školi održano je međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica” čiji je moto: bez selekcije, eliminacije i finala !

U približno isto vrijeme iste su zanimljive i nestandardne zadatke rješavali učenici 60-ak zemalja svijeta. Natjecalo se 37 učenika naše škole u tri kategorije: 4 učenika 1. razreda u kategoriji CADET, 19 učenika 2. i 3. razreda u kategoriji JUNIOR i 14 učenika 4. razreda u kategoriji STUDENT. Zadatke su rješavali 75 minuta.

Svake godine učenici dobiju sitne poklone - torticu, penkalo i kalendar, a ravnatelj Ivan Kućan, prof. natjecatelje je počastio krafnom.

Rješenja zadataka bit će objavljena 22. travnja na mrežnim stranicama Hrvatskoga matematičkog društva gdje će 2. svibnja biti objavljeni i rezultati najbolje plasiranih učenika.

Nagrade najboljim učenicima dodjeljivat će se od 20. svibnja 2019. godine.

(V. H. T.)