"Zasadi drvo, ne budi panj"- uspješna suradnja triju škola
Autor: Tanja Kolar Janković, 29. 10. 2019.

U našoj županiji je prošli vikend pokazano što se sve može učiniti kad se male ruke slože. U sklopu građanske inicijative „Zasadi drvo, ne budi panj“ na nivou cijele Hrvatske s ciljem ozelenjavanja urbanih sredina održana je sadnja sadnica jabuka Oskoruša (Sorbus domestica).

Tehnička škola iz Virovitice je velikodušno pripremila staru sortu jabuke Oskoruša uzgojenu u sklopu projekta „Zaboravljene šumske voćkarice“ i donirala je učenicima u OŠ Josipa Kozarca u Slatini i OŠ Vladimira Nazora u Novoj Bukovici. Učenici grupe Fuleren iz OŠ Josipa Kozarca i učenici 7. i 8. razreda iz Nove Bukovice posadili su te sadnice sa velikim užitkom. Rado su se primili štihače i pokazali svoje umijeće u kopanju zemlje. (Ksenija Lisjak, prof.)