Ovaj mjesec: 1985
Zdravstvena njega starijih osoba u Domu Borova
Autor: Tanja Kolar Janković, 16. 4. 2024.

U sklopu vježbi iz Zdravstvene njege starijih osoba, učenici 5. M razreda, grupa A, kroz prošli su tjedan imali priliku posjetiti stambene jedinice za samostalni život i dnevni boravak unutar Doma Borova. Voditelj odjela Igor Zdjelar i medicinska sestra Sanela Botić ljubazno su ugostili učenike i vodili ih kroz prostorije Doma. Izlaganje medicinske sestre Botić obuhvatilo je sve bitne aspekte organizacije i rada Doma. Ovaj posjet bio je izuzetno koristan i poučan za naše učenike. Omogućio im je da steknu dublje razumijevanje potreba starijih osoba te da bolje razumiju ulogu zdravstvenih djelatnika u njihovoj skrbi.

Nadamo se da će ovaj posjet biti inspiracija našim učenicima da se uključe u rad s starijim osobama i doprinesu njihovoj dobrobiti u budućnosti. Želimo zahvaliti našim domaćinima na srdačnoj dobrodošlici i informativnom izlaganju. Njihova stručnost i predanost poslu učinili su ovaj posjet izuzetno vrijednim i poučnim za naše učenike.

Kristina Horvat, prof.