Stručna ekskurzija 2. razreda u Budimpeštu
Autor: Tanja Kolar Janković, 18. 4. 2024.

Prošli vikend (12.-13. travnja 2024.) svi učenici drugih razreda naše škole bili su na stručnoj ekskurziji u Mađarskoj, tj. u  glavnom gradu Budimpešti.

Avantura je započela u jutarnjim satima polaskom s parkirališta iza škole. Nakon opuštene vožnje u ugodnom društvu pitoresknom Mađarskom, stigli smo na prvo odredište Trg slobode.  Potom smo  u  akvariju Tropicarium  razgledali mnogobrojne biljne i životinjske vrste, a najdojmljiviji bili su morski psi, krokodil, raže... Slobodno vrijeme iskoristili smo za šopingiranje.
Nakon  akvarija uživali smo u poznatoj Vaci ulici  istražujući i razgledavajući znamenitosti. Pomalo umorni  nakon cijeloga dana stigli smo  u hotel te se ugodno smjestili. Nakon večere uputili smo se na plovidbu brodom po Dunavu i uživali u prekrasnom pogledu na osvijetljene građevine koje su nas se duboko dojmile tako da nismo spavali cijelu noć😊.
Sljedećeg jutra nakon uspješne odjave iz hotela (i vraćenog depozita koji nas je zamarao cijelo vrijeme), uživali smo  u obilasku Budima i saznali mnoge legende koje su isprepletene i s hrvatskom prošlošću.
Na povratku kući zastali smo na Balatonu, u gradu Siófoku gdje smo puni dojmova ipak priželjkivali povratak u našu lijepu Hrvatsku.

Putovanje je bilo  uistinu predivno jer smo se međusobno zabavljali i družili zajedno s profesorima, razgledavajući prekrasan grad. Naučili smo i koliko je važno biti otvoren prema turistima, što u Mađarskoj i nismo baš osjetili, a da ne navodimo teškoće u sporazumijevanju.

Barbara Ilić, 2. M