Obilježen Svjetski dan mentalnog zdravlja
Autor: Tanja Kolar, 11. 10. 2020.

Potaknuti situacijom u kojoj se naši životi svakodnevno mijenjaju kao rezultat pandemije COVID-19, učenici 4. M (c grupa) uz mentorstvo nastavnice Ivane Meter,  izradili su  prigodne plakate s ciljem podizanja svijesti o problemima vezanim za mentalno zdravlje te kako bi naglasili važnost emocionalne i psihičke stabilnosti pojedinaca i zajednice u teškim i izazovnim vremenima. Zelena vrpca simbol je solidarnosti i potpore mentalnom zdravlju pa su je prigodno nosili učenici i mentorica.

Želimo li sačuvati i održati svoje mentalno zdravlje trebamo ulagati u njega razvijajući zdrave životne navike i stilove koji uključuju zdravu prehranu, primjerenu i redovitu fizičku aktivnost, njegovanje bliskih odnosa i bavljenje aktivnostima koje nas ispunjavaju i osnažuju.

„Mjera mentalnog zdravlja je sklonost pronalaženja dobrog u svemu“ - poručuju nam naši vrijedni medicinari.