Obilježen Europski dan jezika
Autor: Tanja Kolar, 29. 9. 2021.

U utorak, 28 .rujna 2021. obilježili smo Europski dan jezika s ciljem promicanja bogate jezične i kulturne baštine Europe i svijeta. Učenici su rješavali interaktivni kviz koristeći Google obrazac i tematska YouTube videa koja su trebali pažljivo pogledati i odgovoriti na postavljena pitanja. Obrazac je tematski podijeljen na 3 videa: opće činjenice o jezicima, europski jezici i tradicionalna jela, a za sve ljubitelje geografije, jedan posebni dio obrasca činio je i zadatak sa zastavama svijeta.

Kviz je rješavalo čak 17 parova iz gotovo svih razreda Tehničke škole, ali najbrži i najspretniji bili su Dorian Rajnović i Leo Trupina iz 2. MHT i tako osvojili skromnu, ali prigodnu nagradu – ručak u kantini. Drugo mjesto pripalo je paru iz 4. elektro, a treće 1. medicini. Uz nastavnice stranih jezika, veliku ulogu u organizaciji ovoga događaja imali su naši maturanti – mehatroničari i šumarski tehničari kojima zahvaljujemo na pomoći.

Nastavnice Jasna, Irina i Gabriela počastile su sve sudionike kavom i tako učinile ovaj događaj još opuštenijim, a ako želite, obrascu možete pristupiti i vi!