Obilježen Dan sigurnijeg interneta
Autor: Tanja Kolar, 13. 2. 2020.

U utorak 11. veljače 2020., obilježen je Dan sigurnijeg interneta pod sloganom ''Zajedno za bolji internet''. Učenici i nastavnici prvi školski sat posvetili su obilježavanju toga dana slušajući interaktivni webinar koji je za svoj cilj imao potaknuti i osnažiti učenike na odgovorno, ali i kreativno korištenje suvremene tehnologije.

Policijski službenici  PU Virovitičko - podravske održali su predavanje roditeljima prvih razreda na temu ''Novi oblici nasilja - zlostavljanje putem interneta i mobitela - Cyberbullying''. Policijska službenica Ana Kratohvil Katić istaknula je glavne probleme, ali i posljedice cyberbullyinga, a prikazala je i desetominutni video pod nazivom ''Reci ne''.  Školska psihologinja Melita Majurec istaknula je da suvremena tehnologija velikom brzinom mijenja učeničke navike, posebice kod načina provođenja slobodnog vremena, dok je nastavnik Domagoj Lisjak govorio o opasnostima na društvenim mrežama s naglaskom na ''sexting'' (dijeljenje vlastitih i/ili tuđih golišavih fotografija i videa putem računala ili mobilnog uređaja) kao novog načina zabave i dokoličarenja među mladima. Ravnatelj Ivan Kućan zahvalio je predavačima te je zaključio kako je suvremena tehnologija zaista promijenila navike učenika jer školski odmor provode uglavnom na društvenim mrežama.

Osim dolaska u najbližu policijsku postaju ili poziva na broj 192, bilo kakvu nezakonitu aktivnost na internetu možete prijaviti i na https://redbutton.mup.hr/ .