Obilježen 13. Tjedan psihologije
Autor: Tanja Kolar, 24. 2. 2020.

Tijekom obilježavanja 13. Tjedna psihologije, od 17. do 21. veljače 2020. ,  u Tehničkoj je školi provedeno niz predavanja i radionica za učenike 1. i 2. razreda  u sklopu provođenja projekta Vršnjačke medijacije. Tema Tjedna psihologije bila  je „Kako razumjeti i upravljati sukobom“, a predavanja i radionice vodile su učenice 3. razreda medicinska sestra-tehničar Josipa Matić, Donatela Potočki, Lorena Galešić, Matea Krsnik, Lucija Kiš i Martina Miličić uz pomoć i podršku stručne suradnice, psihologinje Melite Majurec.

Svrha je predavanja i radionica bila upoznati učenike  s temeljnim pojmovima iz područja komunikacije, potreba i načina zadovoljenja potreba, emocijama koje se javljaju kada potrebe nisu zadovoljene, te kada i zašto sukob nastaje.

Sudeći prema reakcijama i sudjelovanju učenika u aktivnostima, tema im je bila zanimljiva, a nadamo se da će naučeno i primjenjivati u svakodnevnom životu.