Dostojevski – dvjestota obljetnica rođenja

Na današnji dan, 11. 11. 1821. rođen je književnik  koji je ostavio neizbrisiv trag u europskim književnostima, utjecao je na filozofiju i psihologiju 19. i 20. stoljeća.
Dvjestota obljetnica rođenja Fjodora Mihajloviča Dostojevskog povod je kako bismo osvijestili na što je sve utjecao ruski pripovjedni genij.
Usprkos neimaštini, stigmi uzrokovanoj epilepsijom, govornoj mani, izrečenoj smrtnoj presudi i izdržavanje kazne u Sibiru, duh ovog prozaika čvrsto hoda najsnažnijm stranicama visokog ruskog realizma,  podsjećajući čitatelja na ono što introvertirano nosi u sebi.

Majstor pera, analitičar unutarnjeg svijeta potiče na promišljanje o moralnim pitanjima, kao i etičnim postupcima kojima prosječni tipični student ili društveni otpadnik utječe na svoju okolinu. Čitajući Dostojevskog, čitatelj spoznaje ljudsku bit, unutarnji svijet kao i simultanizam koji se odvija na različitim razinama.
Kako se čita Dostojevski u našoj školi?
Pogledajte u naslovnicama i stripovima učenika 2. M nacrtanih ili osmišljenih u različitim digitalnim alatima.