Učenici 2. MHT posjetili srednju školu Kaposvári SZC Dráva Völgye Technikum és Gimnázium u Barcsu
Autor: Tanja Kolar Janković, 24. 3. 2024.

U utorak, 19. ožujka 2024. učenici 2. tehničara za mehatroniku, u pratnji ravnatelja Dine Davidovića i nastavnice Gabriele Tomljanović, posjetili su svoje kolege i prijatelje iz Barcsa kako bi se okušali u igranju inovativne mađarske nacionalne igre Profi-T-ability koja se temelji na logistici, a zahtijeva dobru strategiju i koncentraciju.

Učenici su bili podijeljeni u pet grupa po četiri učenika, a igrala su se dva kruga u ukupnom trajanju od gotovo 2 i pol sata. Svaka je grupa imala i pomoćnika koji je učenicima na engleskom i hrvatskom jeziku pojašnjavao pravila same igre. Mađarskim kolegama ovo je druženje poslužilo i kao vježba za regionalno natjecanje koje ih očekuje u listopadu, a nama kao zabava i prilika za upoznavanje novih ljudi i komunikaciju na engleskom jeziku. Ovom prilikom zahvaljujemo našim susjedima, s kojima smo već odlično surađivali na projektima, na pozivu  i gostoljubivosti.

Učenici koji su sudjelovali: Benjamin Kastaneti, Ivan Rakijašić, Mihael Novaković, Dominik Živković, Riccardo Cardinale, Fabijan Palaš, Ivan Čađavčan, Lovro Petrović i Luka Blažević. (gt)